Sunday, July 22, 2012

Senarai PERHLITAN MALAYSIA (Jabatan Perlindungan Hidupan Liar Dan Taman Negara)

Salam,

Ramai mencari cari direktori perhilitan di seluruh Malaysia...saya kongsikan kat sini alamat dan nombor telefon PERHILITAN yang ada di Malaysia...ramai mencari cari sebab nak dapatkan lesen bagi haiwan perliharaan kesayangan diorang kan...huhu all the best la k... 

Maklumlah sekarang desas desus mengatakan sugar glider dah kena ada lesen...jadi korang dah dapatkan lesen untuk sugar glider ke belum ? =) Sebelum nak pergi buat lesen tu call je dulu confirm kan ape yang patut..bayaran ke ape ke...k..





IBU PEJABAT PERHILITAN
Jabatan Perlindungan Hidupan Liar Dan Taman Negara (PERHILITAN)
KM 10 Jalan Cheras
56100 Kuala Lumpur
Tel : 03-9086 6800
Faks/ Fax : 03-9075 2873
E-mel/ E-mail : -


Jabatan Perlindungan Hidupan Liar Dan Taman Negara Wilayah Persekutuan/ Department Of Wildlife And National Parks, Federal Territory
No.21, Jalan Dwi Tasik 1, Bandar Seri Permaisuri
56000 Cheras, Kuala Lumpur.
Tel : 03-9171 0258/ 03-9171 0260
Faks/ Fax : 03-9171 0257
E-mel/ E-mail : wpkl@wildlife.gov.my
  

Jabatan Perlindungan Hidupan Liar Dan Taman Negara Negeri Selangor/ Department Of Wildlife And National Parks, Selangor
Jalan Lanar 8/15, Seksyen 8,
40000 Shah Alam, Selangor
Tel : 03-5519 3915/0817/ 03-55106328
Faks/ Fax : 03-5510 1830
E-mel/ E-mail : selangor@wildlife.gov.my
 
Jabatan Perlindungan Hidupan Liar Dan Taman Negara Negeri Perlis/ Department Of Wildlife And National Parks
Persiaran Wawasan
01000 Kangar, Perlis
Tel : 04-976 1813
Faks/ Fax : 04-977 0689
E-mel/ E-mail : perlis@wildlife.gov.my
 
 
Jabatan Perlindungan Hidupan Liar Dan Taman Negara Negeri Kedah/ Department Of Wildlife And National Parks, Kedah
Aras 4, Zon A, Wisma Persekutuan, Pusat Pentadbiran Persekutuan
Bandar Muadzam Shah, Anak Bukit, 06550 Alor Star, Kedah
Tel : 04-731 2200
Faks/ Fax : 04-735 5286
E-mel/ E-mail : kedah@wildlife.gov.my
 
Jabatan Perlindungan Hidupan Liar Dan Taman Negara Negeri Pulau Pinang/ Department Of Wildlife And National Parks, Penang
Tgkt. 40, Bangunan Komtar
10000 Pulau Pinang
Tel : 04-261 3039
Faks/ Fax : 04-261 0330
E-mel/ E-mail : ppinang@wildlife.gov.my
 
 
Jabatan Perlindungan Hidupan Liar Dan Taman Negara Negeri Perak/ Department Of Wildlife and National Parks, Perak
Tingkat 3, Wisma Persekutuan, Jalan Dato' Seri Ahmad Said,
Greentown, 30450 Ipoh, Perak
Tel : 05-243 6645
Faks/ Fax : 05-243 6635
E-mel/ E-mail : perak@wildlife.gov.my
 
 
Jabatan Perlindungan Hidupan Liar Dan Taman Negara Negeri Sembilan/ Department Of Wildlife And National Parks, Negeri Sembilan
No. 7 Jalan Dato' Muda Linggi,
70100 Seremban, Negeri Sembilan
Tel : 06-761 6998
Faks/ Fax : 06-764 5852
E-mel/ E-mail : nsembilan@wildlife.gov.m
 
 
Jabatan Perlindungan Hidupan Liar dan Taman Negara Negeri Melaka/ Department Of Wildlife And National Parks, Malacca
Aras 18, Menara Persekutuan, Jalan Persekutuan,
Hang Tuah Jaya, 75450 Ayer Keroh, Melaka
Tel : 06-234 5610
Faks/ Fax : 06-234 5620
E-mel/ E-mail : melaka@wildlife.gov.my
 
 
Jabatan Perlindungan Hidupan Liar Dan Taman Negara Negeri Johor/ Department Of Wildlife And National Parks, Johor
Tgkt. 9 Blok B, Wisma Persekutuan, Jalan Air Molek
80000 Johor Bahru, Johor
Tel : 07-223 0580
Faks/ Fax : 07-223 5702
E-mel/ E-mail : johor@wildlife.gov.my
 
 
Jabatan Perlindungan Hidupan Liar Dan Taman Negara Negeri Pahang/ Department Of Wildlife And National Parks, Pahang
Tgkt. 2, Bangunan Asia Life, Jalan Teluk Sisek
25000 Kuantan, Pahang.
Tel : 09-517 8111/7733/ 09-514 3000
Faks/ Fax : 09-517 8822
E-mel/ E-mail : pahang@wildlife.gov.my
 
 
Jabatan Perlindungan Hidupan Liar Dan Taman Negara Negeri Terengganu/ Department Of Wildlife And National Parks, Terengganu
Tingkat 4, Wisma Persekutuan, Jalan Sultan Ismail
20200 Kuala Terengganu, Terengganu
Tel : 09-622 1460
Faks/ Fax : 09-624 1326
E-mel/ E-mail : terengganu@wildlife.gov.my
       
 
 
Jabatan Perlindungan Hidupan Liar dan Taman Negara Negeri Kelantan/ Department of Wildlife and National Parks, Kelantan
Tingkat 12, Wisma Persekutuan, Jalan Bayam
15664 Kota Bharu, Kelantan
Tel : 09-741 6240
Faks/ Fax : 09-747 7635
E-mel/ E-mail : kelantan@wildlife.gov.my
 
 
Jabatan PERHILITAN Wilayah Persekutuan Labuan
Lot No.8, Lazenda Warehouse1, Jalan Patau-Patau,
Fasa II, 87000 W.P Labuan
Tel : 087-419258/259
Faks/ Fax : 087-419260
E-mel/ E-mail : wplabuan@wildlife.gov.my
 
 
  
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

Designed by Alieff Artwork